MOBİLYA TAMİRİ

Mobilya Ahşap kısımlarının tamiri ve onarımı
Ahşap, sürekli yaşayan bir malzemedir. Mobilyanın yanı sıra bir çok eşyanın üretiminde ham madde olarak ahşap kullanılır.

Ahşap eşyalarımız evimizin en gözde, en güzel eşyalarıdır. Ahşap malzemeleri korumak, daha uzun yıllar kullanabilmek için özen göstermek gerekir. Ancak, ne yazık ki zaman zaman evimizdeki, iş yerimizdeki ahşap ürünler zarar görür.

Güneş etkisi gibi nedenlerle verniği işlevini yitirebilir. Kırılabilir, bazı parçaları yerinden çıkabilir, sabitliğini kaybedebilir. Sıvı teması sonucu deformasyona uğrayabilir. Özelliklerini yitiren, işlevselliği kaybolan bu ahşap eşyalar, sahibi hiç istememesine rağmen ya depoya kaldırılır, ya da maalesef çöpe atılır.

Oysa bu ahşap eşyalar içerisinde oldukça önemli maddi değere sahip olanlar bulunabilir. Aile büyüklerinden yadigar, hatıraları olan, belki de hayatını kaybetmiş yakınlarımızın anısını yaşattığımız ahşap ürünlere sahip olabilirsiniz.

İşte sizler için böylesine önemli ahşap ürünler zarar gördüğünde yaşayacağınız üzüntü elbette ki tarif edilemez. Bu zarar gören eşyaların onarımı çok ciddi bir uzmanlık ister. Sizler de eminiz ki ehil olmayan ellere bu değerli ahşaplarınızı teslim etmek istemezsiniz.

Zarar görmüş ahşap eşyaların onarımında, en önemli faktörlerin başında, ürünün yapıldığı ahşabın aynısının, aynı diğer malzemelerin kullanılmasıdır. Ahşap ürünü onarmada, kaliteli, onarım gördüğü fark edilmeyecek bir işin ortaya çıkması için uzman personelin yanı sıra, teknolojik ekipman gereksinimi de vardır. Yeterli teknolojik ekipmana sahip değilseniz, ortaya kaliteli bir ürün çıkmayabilir.

Mobilya Hastanesi’nin onarım, tamirat ve yenileme personeli gerçekten uzman ve işinin ehli ustalardır. Yeterli teknoloji ve ekipmanı da barındıran Mobilya Hastanesi firmasının onarım ve yenileme biriminde, kullanmaya, hatta dokunmaya kıyamadığınız ahşap ürünleriniz ilk günkü işlevselliği yeniden kazandırılarak, onarılıyor. Ahşap eşyalarınız, hatıralarıyla birlikte daha nice yıllar evinizi, iş yerinizi süslemeye devam ediyor.